SKODA w Świebodzicach

Dziś ekipa z #SkodadlaAmelki była ostatni dzień w Świebodzicach. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Władzą Świebodzic oraz Straży Miejskiej za ugoszczenie ❤ Nasi wolontariusze zebrali dziś 6️⃣8️⃣6️⃣. A na naszej wirtualnej skarbonce https://www.siepomaga.pl/skodadlaamelki przybyło 1️⃣0️⃣ zł. W stosunku do dnia wczorajszego (stan na godzinę 22:30 ).
Łącznie ekipa od skody od 01.01.2021 zebrała już 6️⃣8️⃣6️⃣4️⃣
Jutro zapraszamy do Jawora. A od 11 do 19.01.2021 będziemy we Wrocławiu na placu Solnym.
Przypominamy że licytacja Skody ruszy 18.01.2021 link znajdzie się na stronie www.skodadlaamelki.pl
#MyszkaAmelka czeka na Wasze wsparcie 🙂

 


Skoda dla Amelki

Przez dwa dni na świebodzickim Rynku można oglądać Skodę Favorit, którą strzegomski taksówkarz Łukasz Kondak postanowił odrestaurować i wystawić na licytację charytatywną dla 17 – miesięcznej Amelki Gmyrek ze Strzegomia. Dziewczynka choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Terapia genetyczna kosztuje 9,5 miliona złotych. W akcje zaangażowało się wiele osób o dobrych sercach nie tylko z branży motoryzacyjnej. Trzydziestoletnia Skoda Favorit w miesiąc zyskała nowy wygląd i stylizację, upodabniając się do sportowej Skody V.

Auto przeszło kapitalny remont obejmujący silnik, skrzynię biegów, cały układ napędowy i zawieszenie. Wszystkie części zostały oczyszczone, naprawione, a niektóre zastąpione nowymi. Nadwozie również zostało rozebrane do gołej blachy w celu wykonania prac blacharskich i lakierniczych. – powiedział Łukasz Kondak, organizator projektu.

Przy okazji prezentacji Skody można wrzucić przysłowiową złotówkę do puszki na rzecz Amelki. Akcję wsparł również Paweł Ozga Burmistrz Miasta Świebodzice.
Od 18 stycznia na stronie http://skodadlaamelki.pl/ ruszy wielka licytacja auta, z której dochód w całości zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.

Autor: Wydział PK Świebodzice  |  źródło informacji: www.swiebodzice.pl

Materiały dzięki:
www.swiebodzice.pl
Źródło
www.swiebodzice.pl

Zobacz również

Back to top button