UWAGA !!

Budują Skodę dla Amelki – będzie wielka licytacja

Pasjonaci motoryzacji ze Strzegomia chcą odrestaurować stary samochód, przerobić go na rajdówkę a następnie wystawić na licytację na rzecz leczenia chorej na SMA Amelki Gmyrek.


Na ratowanie Amelki potrzeba ponad 9 milionów złotych, dlatego coraz więcej osób z coraz śmielszymi projektami włącza się w tę bardzo wymagającą zbiórkę. Jednym z ciekawszych pomysłów jest inicjatywa moto-maniaków ze Strzegomia. Wzięli oni na warsztat starą Skodę Favorit, która lata świetności ma dawno za sobą. Planują jej pełne odrestaurowanie i nie tylko.

Skoda przechodzi kapitalny remont nadwozia i całej mechaniki, będzie wizualnie w stylu rajdowym, tak żeby się ładnie prezentowała i była w stanie mechanicznym perfekcyjnym. W akcję zaangażowało się kilka okolicznych firm  z branży motoryzacyjnej oraz osoby prywatne. Wszyscy działamy charytatywnie a całkowity dochód z licytacji przekażemy na leczenie Amelki Gmyrek – mówi organizator akcji Łukasz Kondak.

Mechanicy pracują nad Skodą charytatywnie, natomiast na inne koszty udało się pozyskać wsparcie od sponsorów, lokalnych firm i instytucji. Ekipa podzieliła się na grupy i każda zajmuje się innym elementem od mechaniki, przez blacharstwo po detaling. Ich plan to skończyć auto jeszcze przed świętami a następnie wystawić na licytację.

Mamy nadzieję, że znajdą się osoby gotowe otworzyć serca i portfele by auto, które zyska nowe życie, również pomogło uratować życie małej Amelki

Materiały dzięki:
www.walbrzych24.com
Źródło
www.walbrzych24.com

Zobacz również

Back to top button