Do LICYTACJI – odnowiona Skoda w rajdowej stylistyce

Z pomocą dla chorej Amelki. Na licytację trafi odnowiona Skoda !!

Strzegomscy entuzjaści motoryzacji, którzy wpadli na śmiały pomysł odrestaurowania Skody Favorit. Odnowione auto w rajdowej stylistyce trafi na licytację, a wszystkie pieniądze ze sprzedaży auta zostaną przekazane na leczenie Amelki.

Przeznaczona do odrestaurowania Skoda została zakupiona już rok temu przez Łukasza Kondaka, który wraz ze znajomymi planował start w charytatywnym rajdzie Złombol.

Wówczas zabrakło nam czasu na przygotowanie samochodu, a dodatkowo plany pokrzyżowała nam pandemia. Do pomysłu powróciłem wraz z rozpoczęciem zbiórki na rzecz Amelki. Stwierdziłem, że skoro auto kupiłem z myślą o działaniach charytatywnych, to może uda się wspomóc tę inicjatywę.

Skrzyknąłem ludzi z branży motoryzacyjnej i znajomych, którym zaproponowałem odnowienie samochodu – wykonanie remontu kapitalnego i nadanie mu fajnej stylizacji, a następnie wystawienie go na licytację – wyjaśnia pomysłodawca akcji.

Chętnych do wsparcia swojego pomysłu długo szukać nie musiał. – Wystarczyło kilka telefonów do znajomych z branży motoryzacyjnej, osób które miały już doświadczenie w odrestaurowywaniu samochodów, a także do zaprzyjaźnionych warsztatów blacharskich i mechanicznych. Zaangażowanie było natychmiastowe, a dodatkowo do prac dołączyły inne osoby ze Strzegomia i okolicy, którym spodobał się ten pomysł. Koledzy poświęcają swoją pracę, swoje warsztaty, umiejętności, żeby finalnie coś z tego wyszło, dzięki czemu będziemy mogli pomóc dziewczynce – bo to jest nasz główny cel – opowiada Kondak.

– Auto przechodzi obecnie kapitalny remont obejmujący silnik, skrzynię biegów, cały układ napędowy i zawieszenie. Wszystkie części są czyszczone, naprawiane i ewentualnie zastępowane nowymi. Nadwozie również zostało rozebrane do gołej blachy w celu wykonania prac blacharskich i lakierniczych. Skoda zyska nowy wygląd i stylizację nawiązującą do sportowej Skody V. Czasu mamy dość mało i nie udało nam się zgromadzić dość środków, żeby zrobić prawdziwą rajdówkę – tłumaczy inicjator renowacji. – Bardzo byśmy chcieli, aby jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia auto zostało wystawione na licytację. Robimy wszystko, żeby tak się stało – dodaje.

Wsparcie dla małej Amelki można przekazać za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl, serwisu siepomaga.pl, z kolei na grupie społecznościowej prowadzone są licytacje.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

Materiały dzięki:
www.swidnica24.pl
Źródło
www.swidnica24.pl

Zobacz również

Back to top button